My little Dancer - 3.díl

2. may 2012 at 18:01 | Márč |  My little Dancer
| Autor: Márč | Web: originiall.blog.cz | My little Dancer | 3.díl | 2. května 2012 |
Čekal jsem u telefonu týden co týden a nezavolala. Do studia už nevkročila, jakoby se po ní slehla zem.

Měl jsem čekání pokrk a tak na další zkoušce jsem poprosil o její životopis, kde bylo i bydliště. Musel jsem vědět, že je vpořádku a tak jí musím co nejdříve navštívit.

***

'Crrr' ozvalo se ze zvonku, který patřil jednomu menšímu domu u předměstí. Slyšel jsem kroky, mířily ke mně. Najednou se otevřeli dveře a v nich stála Sam.
Vykulila na mě oči ,,Co tady děláš?" chtěla vědět.
,,Slíbila jsi, že mi zavoláš" ušklíbl jsem se a ona jen protočila očima ,,Proč nechodíš na zkoušky?" pokračoval jsem.
,,Nechci tam" dala si ruce na prsa ,,A nechtěla jsem ti volat, protože by si mě tam zatáhl" měla pravdu, zatáhl bych jí tam. Vždyť se nic nestalo.
,,Můžu dál?" ukázal jsem do otevřených dveří. Sam ustoupila a pustila mě. Ve vnitř to vypadalo velce, ne jako z venší. Člověk by si ani nemyslel, že to tu může být tak útulné. Došli jsme do obývací místnosti, kde byli všude vystavěné fotky. Podíval jsem se na pár z nich. Všude byla Sam se sestrou a jejími rodiči. Vypadali šťastně.
,,Posaď se" dotkla se mého ramene a ukázala na křeslo ,,Chceš něco k pití?" zeptala se.
,,Možna limonadu" houkl jsem na ní a sedl si do křesla. Stále jsem si prohlížel místnost. Světle žluté stěny, dřevěná podlaha a skleněné dveře na malou zahradu.
Sam po chvilce přišla se dvouma sklenicema minerálky a s talířkem sušenek. Hnedka jsem se pro jednu sušenku natáhl a ochutnal ji. Samanta se zatím usadila naproti mně a pozorovala, jak jím.
,,Chutnají ti?" nepřestávala mě sledovat.
,,Jsou výborné" usmál jsem se a nátáhl pro další z keksů.
,,Dělala jsem je sama" oznámila nadšeně a já ukázal palce nahoru ,,Možná jsem k tomu měla přinýst mléko" napadlo jí najednou, vstala a šla do kuchyně, odkud před chvilkou přišla. Donesla mléko a znovu si sedla.
,,Musíš se tam vrátit" začal jsem.
,,Ne. Tam mě už nikdo nedostane" odsekla a natáhla se pro sušenku.
,,A budeš mi aspoň volat." pokrčila rameny a namočila si keks do mléka ,,Pokud ne, budu sem muset pořád chodit a kontrolovat tě." nadskočila a dívala se na mě podezíravě.
,,Kde si vlastně vzal mojí adresu" zaostřila si mě.
,,Poprosil jsem o ní" spolkl jsem sušenku a napil se mléka.
,,A proč by si mě měl kontrolovat" stále se na mě dívala, tak podezíravě.
,,Protože se bojím, že si něco uděláš." přiznal jsem a zadívla se na ní.
,,Já si nic dělat nebudu." vzala talíř a odnesla ho. Vstal jsem a šel se podívat po bytu.
Vlezl jsem do prvního pokoje. Byl fialovo-šedý a na stropě byli motýli. Nad postelí bylo napsáno velkým písmem 'Olivia'. Domyslel jsem si, že tohle bude pokoj Samantiny sestry a tak jsem zavřel a šel dál. Pootevřel jsem další dveře, tam byla manželská postel a tak jsem raději nejšel dál. Třetí dveře, doufal jsem, že v těchto najdu pokoj Samanty a taky, že našel. Byl modrý a na stěnách byli nalepeny černé květiny. Na stole měla fotku své rodiny, když jsem jí vzal do ruky a otočil, bylo tam napsáno 'Miluji vás a navždy budu' museli jí chybět. Položil jsem to na stejné místo. Otočil jsem se a viděl z okna přímo na jejich zahradu.
,,Ehm" lekl jsem se a znovu se otočil, ale teď ke dveřím, kde stála Sam ,,Copak hledáš" vypadala naštvaně.
,,Promiň, chtěl jsem vidět tvůj pokoj" přistoupila ke mně a pousmála se. Najendou mě objala. Ucítil jsem její parfém, který voněl po vanilkách ,,Za co to bylo?" řekl jsem v tu chvíli, kdy se mě pustila.
,,Právě teď jsem potřebovala obejmout" usmála se a začla jí téct slza.
,,Nebreč" položil jsem jí ruku na tvář a jemně utřel slzy.
,,Strašně mi chybí" slzy začli téct víc a já je nestíhal stírat. Bylo mi jí líto a zrovna teď jsem jí nemohl opustit. Přitiskl jsem si jí k sobě. Hlavu měla položenou na mém rameni a vzlykala.
,,Příště ti už zavolám" slíbila.
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama