My little Dancer - 2.díl

1. may 2012 at 20:58 | Márč |  My little Dancer
| Autor: Márč | Web: originiall.blog.cz | My little Dancer | 2.díl | 1. května 2012 |
Neodpověděla, dívala se na mě. Mlčky jsem si vedle ní sednul na studený beton a opřel svou hlavu. ,,proč tu brečíš?" zeptal jsem se po chvilce ticha.

,,Mohlo se ti něco stát a pak ty lidi co na mě pokřikovali" pověděla něžným hlasem, utřela si tváře, které byli mokré od slz.
,,Nic se mi nestalo a jich si nemáš všímat" usmál jsem se na ní, ale její koutky se ani nepohly. Bylo vidět, že jí to trápí.
,,Jestli mě vyhodí." vyhrkla ze sebe.
,Neboj nevyhodí, proč by taky měli? Vždyť se nic nestalo a navíc, každému se může smeknout noha" zkusil jsem jí povzbudit. Oči měla rudé od breku, ale už jí netekly slzy. Přestala brečet.
,,Asi bych to neměla nikomu říkat, ale já neumím tancovat." prozradila a trošku mě tím zaskočila.
,,Tak co tu děláš, když neumíš tančit?" prohodili jsme si pohledy a ona vzdychla. Pootevřela ústa a nadechla se.
,,Tuhle práci dostala moje sestra" polkla a zaváhala, nevěděla jestli mi může důvěřovat. Poznal jsem to, každý by to poznal. ,,Před dvoumi měsíci měla naše rodina autonehodu." dívala se dozemě, nepohla ani očima, soustředila se. ,,Naši rodiče to nepřežili a sestra skončila na vozíčku" poslouchal jsem slovo od slova. Bylo mi jí líto. Tohle zažít, asi bych se s tím nesmířil.
,,To je mi líto" nespustil jsem z ní oči. Na tváři měla pihu ve tvaru půlměsíce. Všiml jsem si toho od chvíle, kdy se na mě podívala.
,,Nemusíš mě litovat" pohlédla na mě a já se zahleděl do kakaových očí, jakoby skrývali několik tajemství, které nikomu nikdy nepověděla, ale chtěla by. Zvedl jsem se a napřáhl k ní ruku ,,Já se tam nevrátim" odvrátila zrak ode mě.
,,Kdo říkal, že se tam vrátime" otočila je zpátky.
,,Ne to nemůžeš, budou tě hledat"
,,To je mi fuk" odsekl jsem a pomohl jí vstát. ,,Půjdeme se projít?" zeptal jsem se a na odpověď nečekal. Její ruka se stále držela té mé, proudilo do mě příjemné teplo. Naše kroky se pomalu blížili k hřbitovu, kde jsem zahlédl dívku, doufal jsem, že tam stále bude. Došli jsme až k velké bráně kudy se chodilo dovnitř a ven.
,,Ještě jsem se tě nezeptal jak se jmenuješ?" pustila se a popošla naproti mně.
,,Jsem Samanta Brandon" pramínek vlasů se jí dostal z drdolu a tak si ho stršila za ucho. ,,No lidé mi spiš říkali Sam, než mím celým jménem" nezvóvně si kousala spodní ret.
,,No já jsem...."
,,Niall" dořekla za mě. Bylo jasné, že mě zná. Když už po mě křičí na ulici, tak proč by ona neznala mé jméno. Pozvedly se mi koutka a ona se také zasmála. Najednou mi začal vyzvánět mobil. Vyndal jsem ho z kapsy a podíval kdo volá. Liam. V hlavě se mi honilo tolik věcí a jedna z nich byla jestli to mám a nebo nemám vzít. ,,Copak ty to nezvedneš?" zeptala se a dívala se na displej.
,,Ne nevezmu, to počká" prst mi zajel na tlačítko a zvonění přestalo. Podívala se na hodinky. Bylo už pozdě. Ve studiu jsme strávili celé odpoledne a teď už se stmívalo.
,,Měla bych už jít, jinak mě bude doma shánět sestra" vzhlédla ke mně a z obličeje jsem rozpoznal, že jí to mrzí. Pokývl jsem hlavou a ona se pomalu vzdalovala, dívala se stále na mě. Zvedla ruku a začala mi mávat.
pokývla hlavou a mlčky mi podala pero. Vzal jsem její ruku a napsal svoje telefonní číslo. Dívala se na svojí dlaň. ,,Pro případ, kdybys potřebovala s někým promluvit" zavřela dlaň a začala si znovu kousat ret. Najednou vzala z ruky propisku a také mi na dlaň načmárala číslo.
,,To pro případ, kdybys potřeboval něco ty" strčila si tužku do kalhot a pomalu odcházela. Stál jsem tam jak přikovaný. Svou dlaň jsem měl otevřenou, tak jak na ní psala. Zavřel jsem jí teprve, když u mě zastavila černá dodávka. Otevřeli se dvířka a já spatřil své kamarády.
,,Kam si sakra zmizel? A proč mi nebereš telefony?" zakřičel na mě ustaraným tónem Liam.
,,Jsem tady ne? V pořádku" dívali se na mě z vozu. Naskočil jsem do něj a odjížděl pryč. Z okénka jsem zahlédl Sam, jak právě přecházela přes přechod. Pootevřel jsem znovu dlaň a díval se na její číslo. Má ruka sáhla do kapsy a vyndala mobil, naťukal jsem její číslo a uložil.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Eve Eve | Web | 12. august 2012 at 14:39 | React

Dokonalý díl!:)♥

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama